Wykaz publikacji wydawnictwa "Vox Domini" związanych z Matką Bożą i modlitwą różańcową

 

Ks. Stefano Gobbi - "Do Kapłanów, umiłowanych synów Matki Bożej 1973-1997"

Objawienia udzielane ks. Gobbi, założycielowi Kapłańskiego Ruchu Maryjnego. Orędzia z lat 1973-1997. Lektura dla kapłanów i świeckich, pragnących oddać życie Matce Bożej i pozwolić się Jej prowadzić. Objawienia udzielane ks. Gobbi, założycielowi Kapłańskiego Ruchu Maryjnego, zakończyły się 31 grudnia 1997 roku.
W zapisie mistycznych pouczeń ks. Gobbiego znajduje się m. in.:
1) unikatowy komentarz do APOKALIPSY, której poszczególne symbole wyjaśnione są ze szczególną przejrzystością
2) głęboko osadzona w Piśmie Świętym analiza realizujących się obecnie znaków czasu zapowiedzianych bezpośrednio przed przyjściem na ziemię Chrystusa w chwale dla ustanowienia jego królestwa miłości.
3) rewelacyjna i dogłębna analiza MASONERII jako ruchu: cele, zadania, środki, jakimi masoneria posługuje się w środowiskach świeckich oraz w Kościele, jak rozpoznać osoby z nią związane. Co roku, w grudniu ks. Gobbi spotykał się z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, w czasie wspólnej Eucharystii, z papieżem, którego całe nauczanie było przeniknięte tym samym duchem ofiarowania siebie Najświętszej Maryi Pannie - TOTUS TUUS.
WYDANIE III: W JEDNYM TOMIE, BARDZO EFEKTOWNA KSIĄŻKA. DOBRY POMYSŁ NA PREZENT.
Książka dostępna także w pełnym nagraniu na komplecie 3 płyt CD mp3 (od października 2011) 

Ks. Stefano Gobbi zmarł 29 czerwca 2011 po przebytym zawale serca. Papież Benedykt XVI na wieść o jego śmierci, jaką przekazał mu kard. Ivan Dias, powiedział: "Poszedł prosto do Nieba!" Jego pogrzeb odbył się we wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi, któremu poświęcił Swe kapłańskie życie. (zob. Vox Domini, nr 4/2011 str. 40)

Wydawnictwo Vox Domini, twarda oprawa, objętość: 944 strony.

W sklepie: http://www.ksiegarnialumen.pl/11,pl_do-kaplanow-umilowanych-synow-matki-bozej-1973-1997.html

Do Kapłanów, umiłowanych synów Matki Bożej 3 CD mp3. ks. Stefano Gobbi - audiobook.

Próbne pliki do ściągnięcia: Orędzie nr 317 (r. 1985); Orędzie nr 346 (r. 1987); Orędzie nr 353 (r. 1987); Orędzie nr 435 (r. 1990)

W sklepie: http://www.ksiegarnialumen.pl/do-kaplanow-umilowanych-synow-matki-bozej-3-cd-mp3.html

Fatima – orędzie przestrogi i nadziei. Objawienie Matki Bożej w Fatimie (1917).

Historia, treść i znaczenie Orędzia Maryi dla współczesnego świata. Film zrealizowany w Fatimie w roku 2007. Czas trwania: 90 minut. Opracowanie na podstawie relacji złożonych przez s. Łucję biskupowi Leirii w Portugalii. Zawiera: historię i znaczenie orędzia Matki Bożej; wielką obietnicę Niepokalanego Serca Maryi; treść tajemnic fatimskich. Ostatnia część filmu ukazuje, jak Kapłański Ruch Maryjny realizuje wezwania Fatimskiej Pani. Film dostępny jest również na kasecie VHS oraz jako kaseta audio lub CD mp3 (ścieżka dźwiękowa filmu).

Fragment filmu: http://archiwum.voxdomini.pl/filmy/fatima.wmv

W sklepie: http://www.ksiegarnialumen.pl/fatima-oredzie.html

 

1. Maria Valtorta - "Rozważania Różańcowe oraz dyktanda o Matce Bożej"

Książka składa się z dwóch części. Pierwsza zawiera 20 wizji wybranych z "Poematu Boga-Człowieka", stanowiącego zapis wizji Marii Valtorty (1897-1961) odnoszących się do życia i działalności Jezusa Chrystusa. Każda z nich została dopasowana do kolejnych tajemnic różańca: radosnych, światła, bolesnych, chwalebnych. Wizje różańcowe są zaledwie okruchem z ogromnego dzieła pisarskiego włoskiej mistyczki. W części drugiej opublikowano kilkadziesiąt dyktand dotyczących postaci, przymiotów, misji Matki Najświętszej, jest także komentarz do modlitwy "Zdrowaś Maryjo" i inne piękne teksty o Matce Bożej. (384 str.). W sklepie: http://www.ksiegarnialumen.pl/rozwazania-rozancowe.html

2. Maria Valtorta - "Rozważania tajemnic światła"

"Rozważania tajemnic światła" to książka składająca się z dwóch części. Pierwsza zawiera 5 wizji nowych tajemnic Światła, wybranych z "Poematu Boga-Człowieka", stanowiącego zapis wizji włoskiej mistyczki Marii Valtorty (1897-1961) odnoszących się do życia i działalności Jezusa Chrystusa. Wizje różańcowe są więc zaledwie okruchem z ogromnego dzieła pisarskiego. W części drugiej opublikowano przypowieści o Królestwie Niebieskim, jakie Jezus jej podyktował. Znamy je z Ewangelii, jednak w "Poemacie..." poszerzone, uzupełnione o wyjaśniający wiele treści kontekst, nabierają szczególnego światła dla pokierowania życiem duchowym Czytelników i mogą stanowić doskonałą zachętę do zapoznania się z całym dziełem. (304 str.) W sklepie: http://www.ksiegarnialumen.pl/rozwazania-tajemnic-swiatla.html

3. Objawienia Maryjne w XIX i XX wieku (CDmp3): La Salette, Lourdes, Fatima, Garabandal, Medziugorje A jako uzupełnienie płyty: modlitwa różańcowa, wszystkie cztery części modlitwy, z rozważaniami na podstawie wizji Marii Valtorty z "Poematu Boga-Człowieka" (modlitwę prowadzi założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci) Polecamy zamiast dotychczasowych nagrań audio (na kasetach magnetofonowych, które powoli będą już wycofywane) 9 kaset po 6 zł można więc zastąpić tylko jedną płytą CD mp3 - na pewno warto. Nagranie na CD mp3 - wymagany odtwarzacz odtwarzający format mp3. W sklepie: http://www.ksiegarnialumen.pl/objawienia-maryjne-w-xix-i-xx-wieku-cd-mp3.html

Różaniec Święty - 3 części modlitwy różańcowej: radosna, bolesna, chwalebna.

Modlitwę prowadzi Magdalena Buczek, założycielka "Podwórkowych Kół Różańcowych".

Modlitwa różańcowa bez rozważań. Kaseta audio 1 x 90 min. lub 2 x 46 min. W sprzedaży są dostępne także pojedyncze kasety dla każdej części, również tajemnice światła: rozważania na podstawie pism Marii Valtorty i modlitwa. W dziale CD mp3 to samo nagranie dołączone zostało do płyty o objawieniach maryjnych w XX wieku. Do odtwarzania na magnetofonie kasetowym.

W sklepie: http://www.ksiegarnialumen.pl/rozaniec-sw-caly-bez-rozwazan.html

Tajemnica trzeciej tajemnicy fatimskiej

Tekst całej tajemnicy fatimskiej (1917), określanej czasem mianem trzech tajemnic.

Dodatkowo w książce znajduje się opinia ks. Stefano Gobbiego – założyciela Kapłańskiego Ruchu Maryjnego – i ks. Adama Skwarczyńskiego – założyciela Zjednoczenia Dusz-Ofiar – o trzeciej tajemnicy fatimskiej. Publikacja uzupełniona o modlitwy fatimskie, przekazane dzieciom i wielką obietnicę Matki Bożej: zbawienia dla tych, którzy będą - w sposób przez nią wskazany - przeżywać pierwsze soboty miesiąca. W nowym wydaniu jest także umieszczona homilia Ojca Świętego Jana Pawła II wygłoszona w Fatimie podczas uroczystej Mszy św. beatyfikacyjnej oraz fragment wspomnień siostry Łucji o beatyfikowanych przyjaciołach i ich duchu wielkiej ofiary za nawrócenie grzeszników.

W sklepie: http://www.ksiegarnialumen.pl/tajemnica-trzeciej-tajemnicy.html

 
Przesłanie z Medziugorja. Synteza

Od 24 czerwca 1981 Matka Boża objawia się jako Królowa Pokoju w Medziugorju, w maleńkiej wiosce w Hercegowinie, w diecezji Mostar. Orędzie Matki Bożej zawiera między innymi pięć środków walki z szatanem, porównanych przez Maryję do pięciu kamyków Dawida, dzięki którym pokonał on Goliata: modlitwa (szczególnie różańcowa); Eucharystia (w miarę możności codzienna); Post (o chlebie i wodzie, w środy i w piątki, oraz inne wyrzeczenia); czytanie Pisma Świętego; spowiedź święta (comiesięczna). Książka stanowi syntezę treści słów Matki Bożej, które zostały pogrupowane tematycznie dla ukazania, iż Swą obecnością Maryja pragnie w nas zbudować duchową świątynię, mocną i trwałą, prowadząc nas do świętości.

W sklepie: http://www.ksiegarnialumen.pl/przeslanie-z-medziugorja-synteza.html

O. Teiji Yasuda - "Akita, Łzy i przesłanie Maryi"

objętość: 224 stron, w tym 9 kolorowych zdjęć z okresu trwania objawień oraz współczesnych.

Książka zawierająca opis wydarzeń w Akita. Książka przedstawia w sposób obiektywny fakty widziane oczyma naocznego świadka wydarzeń, które - co jest dość rzadkie w Kościele - zostały bardzo szybko uznane za nadprzyrodzone i godne wiary. Biskup Ito zatwierdził je, uznawał w nich "kontynuację Fatimy". Objawienia te istotnie noszą w sobie ogromne piętno pilności: jest to nie znoszące zwłoki wezwanie do nawrócenia ludzkości, zagrożonej karą ognia.

 

W sklepie: http://www.ksiegarnialumen.pl/akita.html

Ks. Raymond Spies - "Moje Serce jest Arką Zbawienia"

objętość: 300 stron, w tym kilkadziesiąt kolorowych zdjęć cudów.

Książka zawiera zapis przeżyć mistycznych Julii Kim. Jest to koreańska kobieta, która po swoim nawróceniu na katolicyzm zaczęła doświadczać niezwykłych przeżyć. Figurka Matki Bożej, która posiadała w swym domu zaczęła nagle płakać normalnymi, a potem także krwawymi łzami. Obecna publikacja zawiera tekst trzech książek, które ukazały się w poprzednich latach nakładem Wydawnictwa "Vox Domini". Wszystkie trzy publikacje, relacjonujące wydarzenia w Naju (1. Maryjo, dlaczego płaczesz? 2. Pomóżcie mi ocalić świat!, 3. Nadeszła godzina próby), powstały w oparciu o listy belgijskiego misjonarza w Korei Południowej, ks. Raymonda Spiesa, kierownika duchowego Julii Kim, doświadczającej łaski objawień Matki Bożej i Pana Jezusa. w tym kilkadziesiąt kolorowych zdjęć cudów.

 

W sklepie: http://www.ksiegarnialumen.pl/moje-serce-jest-arka-zbawienia.html

Eusebio Garcia de Pesquera ofm Garabandal. Wydarzenia i daty. Czy koniec czasów jest bardzo bliski?

Objętość: 240 stron fascynującej lektury, wtym 35 stron zdjęć z okresu trwania objawień oraz współczesnych. Na prośbę licznych przyjaciół o. Eusebio zechciał udostępnić historię Garabandal tym, którzy nie mogą zbyt wiele czasu poświęcić na lekturę. Właśnie dlatego, zachowując najważniejsze szczegóły pierwszej książki, napisał obecną: «Garabandal: Hechos y Fechas» «Garabandal. Wydarzenia i daty»

Dostępna jest również wersja filmowa (DVD, VHS) oraz ścieżka dźwiękowa z filmu na kasecie audio lub na płycie CD mp3
 

W sklepie: http://www.ksiegarnialumen.pl/garabandal-czy-koniec-czasow-jest-bardzo-bliski-.html

S. Maria Natalia - Nowenna do Niepokalanego Serca Maryi. Dziewięć pierwszych sobót

Objętość: 44 strony.

Książeczka zawiera treść nowenny wynagradzającej zniewagi zadawane Niepokalanemu Sercu Maryi. Przeznaczona jest do odprawienia przez 9 kolejnych pierwszych sobót miesiąca. Została siostrze Marii Natalii podyktowana w latach 30-tych przez Jezusa, który pouczał ją wewnętrznie poprzez głos, jaki słyszała, oraz wizje. Niektóre z tych pouczeń zostały zamieszczone na końcu książeczki. Stanowią one wyjątki z pism siostry Marii Natalii opublikowanych po jej śmierci w roku 1991, w Szwajcarii, pod tytułem "Marie, Reine victorieuse du monde" (Maryja zwycięska królowa świata). Tchną optymizmem, gdyż pomimo cierpień i oczyszczenia, przez jakie przejść musi świat, zapowiadają bliską już interwencję i zwycięstwo Maryi nad złem.

W sklepie: http://www.ksiegarnialumen.pl/nowenna-do-niepokalanego-serca-maryi.html

Maria Valtorta - "Poemat Boga-Człowieka" Księga I.

Objętość: 304 strony.

Zapis wizji włoskiej mistyczki Marii Valtorty (1897-1961) odnoszących się do życia i działalności Jezusa Chrystusa. Oryginalne włoskie wydanie podzielono na siedem Ksiąg, z których każda odpowiada jednemu okresowi z życia Jezusa Chrystusa. W Księdze pierwszej, noszącej podtytuł "Przygotowanie", znajdują się wizje i pouczenia od ślubu złożonego Bogu przez Joachima i Annę - rodziców Najświętszej Panny - błagających o upragnione od lat potomstwo, poprzez dzieciństwo Maryi, Jej pobyt w Świątyni Jerozolimskiej, zwiastowanie, życie ukryte Jezusa aż do śmierci św. Józefa.

W sklepie: http://www.ksiegarnialumen.pl/poemat-boga-czlowieka-ks-i.html

Nowenna do Matki Bożej Pompejańskiej

Objętość: 64 str. W książeczce m.in. rys historyczny, czyli jak doszło do ułożenia i zatwierdzenia Nowenny Pompejańskiej przez Leona XIII. Odpowiadamy na pytanie, kim był jej twórca: bł. Bartłomiej Longo? Polecamy samą Nowennę oraz wiele innych modlitw Apostoła Matki Bożej Pompejańskiej. W końcu publikujemy też słynną suplikę, czyli uroczyste błaganie świata, jakie w Pompejach odmawia się w łączności z całym światem co roku 8 maja oraz w pierwszą niedzielę października (transmisja także przez internet).

 
Spis treści:
Bartłomiej Longo - str. 3
Modlitwy błogosławionego Bartłomieja - str. 11
- Nowenna błagalna do Najświętszej Maryi Panny Różańcowej z Pompejów - str. 14
- Modlitwa do  św. Dominika i św. Katarzyny ze Sieny dla otrzymania łask od Matki Bożej Pompejańskiej - str. 21 
- Nowenna dziękczynna do najświętszej Maryi Panny Różańcowej z Pompejów - str. 22
- Różańcowa Nowenna Pompejańska - str. 30
Jak odmawiać Różańcową Nowennę Pompejańską? - str. 31
Święty Ojciec Pio i Nowenna do Matki Bożej Pompejańskiej - str. 32
Modlitwa za Kościół Boży - str. 37
Modlitwa o zapobieżenie grzechowi śmiertelnemu - str. 39
Modlitwa o łaskę za przyczyną św. Dominika i św. Katarzyny - str. 39
Modlitwa o nawrócenie niewiernych i pogan - str. 40
Uroczyste błaganie świata - str. 42

W sklepie: http://www.ksiegarnialumen.pl/nowenna-do-matki-bozej-pompejanskiej.html

Maria Valtorta - Zdrowaś Maryjo

Objętość: 40 stron.
Piękny tekst - podyktowany przez Pana Jego sekretarce - odnoszący się do słów Pozdrowienia Anielskiego. Jest to jedyna w swoim rodzaju refleksja Pana Jezusa, spisana przez Marię Valtortę, nad tym kim jest Matka Boża i dlaczego zwracamy się do Niej z tą modlitwą oraz co oznaczają poszczególne jej wezwania. Doskonała pomoc w ewangelizacji.

 

W sklepie: http://www.ksiegarnialumen.pl/zdrowas-maryjo.html